روکش سرامیکی

روکش سرامیکی چیست؟

روکش دندان روشی فوق العاده برای ترمیم یا بهبود ظاهر دندان های جلویی است. می توان از آنها برای سفید کردن دندان ها، بستن فضاهای بین دندان و ایجاد یک لبخند عالی استفاده کرد. با استفاده از روکش های دندانی، دندانپزشک زیبایی شما می تواند دندان های کج را صاف کند و لبخند درخشانی را که همیشه می خواستید به شما هدیه دهد. روکش‌های سرامیکی تقریباً غیرقابل شناسایی هستند، ماندگاری بالایی دارند و بسیار راحت هستند. آنها در برابر لکه مقاوم هستند، بنابراین لبخند جدید شما برای همیشه زیبا و درخشان خواهد ماند. با توجه به نیازهای خاص شما، روکش های سرامیکی را می توان به گونه ای طراحی کرد که طیف وسیعی از عیوب دندان را پوشش دهد.

روکش سرامیکی

مزایای روکش های سرامیکی

روکش سرامیکی

روکش های سرامیکی از سرامیک ساخته شده اند و بر خلاف روکش های کامپوزیت، دو تا سه هفته برای تحویل نهایی دندان شما زمان نیاز است. روکش های سرامیکی بیشتر برای بهبود دندان های ناقص، کجی دندان ها، شکستگی ها، دندان های کوتاه و بلند، تغییر رنگ دندان، بستن فواصل بین دندانی و بزرگ شدن دندان های کوچک استفاده می شود. در روکش های سرامیکی، دندانپزشک ابتدا دندان های شما را قالب گیری می کند. پس از تهیه این قالب ها، بیمار و دندانپزشک رنگ مورد نظر را انتخاب می کنند. پس از اتمام این روش ها، روکش های سرامیکی به دندان چسبانده می شوند. روکش‌های سرامیکی اگرچه سبک‌تر هستند، اما استحکام بالایی دارند و به راحتی آسیب نمی‌بینند. به دلیل ضخامت کم روکش های سرامیکی، ظاهر و زیبایی آن ها بهتر از روکش های کامپوزیت است. روکش های سرامیکی به ندرت فرسوده یا تغییر رنگ می دهند و نیازی به مراقبت منظم یا ماهانه دندان ندارند.

ضرورت روکش های سرامیکی

روکش‌های سرامیکی یکی از موثرترین و طبیعی‌ترین روش‌های دندانپزشکی زیبایی هستند که برای ایجاد یک لبخند زیبا در دسترس هستند. آنها از یک سرامیک سفارشی و نازک تشکیل شده اند که درست روی دندان شما قرار می گیرند و می توانند ایرادات دندان های شما را پنهان کنند، ناهماهنگی را اصلاح کنند و لبخندی یکنواخت و بی نقص به شما هدیه دهند.

روکش ها در بسیاری از شرایط جایگزین عالی برای تاج هستند. آنها رویکرد بسیار محافظه کارانه تری برای تغییر رنگ، اندازه یا شکل دندان ارائه می دهند. روکش‌های سرامیکی می‌توانند نقایص نامطلوب مانند دندان‌های لکه‌گرفته و آسیب دیده را بپوشانند و برای پوشاندن پرکردگی‌های تغییر رنگ در دندان‌های جلویی ایده‌آل هستند. بیمارانی که بین دندان‌های جلویی یا دندان‌هایشان فاصله یا فرسودگی دارند، ممکن است روکش های سرامیکی را در نظر بگیرند. به طور کلی، روکش‌های سرامیکی سال‌ها دوام خواهند داشت و این تکنیک زمانی که به درستی توسط دندانپزشک مجرب انجام شود، ماندگاری قابل توجهی از خود نشان می دهد. اگر لبخند شما به چیزی بیش از سفید کردن نیاز دارد، مثلا اگر دندان‌های شما شکسته و ترک خورده است، روکش‌های سرامیکی را در نظر بگیرید. این روکش های سخت دندانی باکیفیت در سمت جلوی دندان ها چسبانده می شود که عمدتاً هنگام لبخند زدن نمایان می شود. آنها قوی، ماندگار و از همه بهتر، ظاهری کاملاً طبیعی دارند.

روکش سرامیکی

چگونه روکش های سرامیکی به بهبود ظاهر کمک می کنند؟

ماهیت سرامیک دندان به گونه ای است که می توان روکشی به هر شکل و رنگی ایجاد کرد، به این معنی که عدم زیبایی کافی در دندان طبیعی با سرامیک جبران می شود. بسته به تعداد دندان هایی که با روکش ها بهبود می یابند، این می تواند زیبایی لبخند شما را به شدت تغییر دهد. تغییر رنگ شدید، شکاف ها و دندان های از دست رفته با روکش ها اصلاح می شوند.

تفاوت بین دو روکش سرامیکی و روکش کامپوزیت

تفاوت دیگر، هزینه روکش های سرامیکی و کامپوزیت است. روکش های سرامیکی به دلیل مزایایی که دارند گران تر هستند. روکش های سرامیکی به دلیل داشتن جنس سرامیکی بسیار شفاف و بادوام هستند و همچنین هنگام خوردن غذا، قهوه، چای و مواد رنگی نگران تغییر رنگ دندان های خود نخواهید بود. در نتیجه لبخندی زیبا با شفافیت زیاد به شما هدیه می دهند. در هر درمان زیبایی، اگر بیمار مشکل لثه داشته باشد یا نیاز به درمان ارتودنسی داشته باشد، ابتدا باید تحت درمان های خاص قرار گیرد و سپس درمان زیبایی انجام شود.

روکش سرامیکی

چه کسانی می توانند روکش سرامیکی داشته باشند؟

افرادی که می خواهند روکش داشته باشند نباید نشانه ای از حفره یا بیماری لثه داشته باشند. قبل از اینکه کاندید روکش های سرامیکی شوید، دندانپزشک شما باید از سلامت دهان و دندان شما اطمینان حاصل کند. او همچنین باید بررسی کند که مینای دندان شما زیاد است، زیرا برای ایجاد فضایی برای روکش‌ها، تقریباً همیشه باید مقدار کمی از مینای دندان را تراشید. همچنین، اگر دندان قروچه دارید یا دندان های خود را روی هم فشار می دهید، احتمالاً کاندیدای خوبی نیستید. کسانی که هر یک از این مشکلات دندانی را تجربه می کنند باید قبل از دریافت هر گونه خدمات زیبایی آنها را اصلاح کنند. روکش های سرامیکی می توانند پیشرفت های زیبایی قابل توجهی ایجاد کنند، به عنوان مثال، در رنگ، اندازه نامنظم و سایش دندان ها. آنها همچنین می توانند عیوب رایج مانند دندان های کج یا نامتقارن را بپوشانند. از دیگر دلایل رایج مردم برای دریافت روکش های سرامیکی می توان به تغییر رنگ قابل توجه دندان ها، دندان هایی که خیلی کوچک به نظر می رسد، دندان های ترک خورده و فاصله بین دندان ها اشاره کرد.

روش نصب روکش های سرامیکی

فرآیند آماده سازی دندان ها برای نصب روکش های سرامیکی می تواند از چند روز تا چند هفته طول بکشد. قبل از آماده شدن روکش ها، به بیمار پدهای پلاستیکی موقت مطابق با شکل روکش های سرامیکی داده می شود. ترمیم های موقت برای محافظت از دندان در برابر عوامل تحریک کننده و همچنین از بین بردن نقص های زیبایی عمل می کنند. به علاوه، این یک راه خوب برای عادت کردن به شکل جدید دندان های آینده و شناسایی عیوب در فرم و عملکرد است. هنگام نصب روکش ها، تمام دندان های دیگر با یک ماده ایزوله می شوند. این به محافظت از دندانی که روکش روی آن نصب شده است از بزاق، خون و سایر مایعات کمک می کند. عمر مفید روکش های سرامیکی 10 تا 15 سال است. آنها عملا خواص زیبایی شناختی خود را از دست نمی دهند و در تمام مدت استفاده، سفید باقی می مانند. همچنین مراقبت از آنها آسان است.

دیگر خدمات دکتر وحدتی فر

روکش سرامیکی
خدمات

روکش سرامیکی

روکش سرامیکی چیست؟ روکش دندان روشی فوق العاده برای ترمیم یا بهبود ظاهر دندان های جلویی است. می توان از آنها برای سفید کردن دندان

ادامه مطلب »
روکش سرامیکی
خدمات

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی چیست؟ درمان ارتودنسی نامرئی به شما این امکان را می دهد که لبخند خود را به راحتی با بریس های غیرقابل مشاهده و

ادامه مطلب »
روکش سرامیکی
خدمات

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان آیا یک یا چند دندان از دست رفته دارید؟ آیا می خواهید ظاهر خود را بهبود بخشید؟ آیا به دنبال یک راه حل

ادامه مطلب »