بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان چیست؟

دندان های سفید نمادی از زیبایی و بهداشت هر فردی در نظر گرفته می شود. متأسفانه دندان ها به دلیل عادت هایی مانند سیگار کشیدن، نوشیدن قهوه سیاه یا حتی فراموش کردن مسواک زدن به راحتی تغییر رنگ می دهند. نشان دادن یک لبخند جذاب نیز باعث می شود در درون خود احساس بهتری داشته باشید. با این حال، اگر دندان‌های شما لکه‌دار شده یا تغییر رنگ داده است، مطمئناً از خندیدن احساس راحتی نخواهید کرد. با اینحال جای نگرانی وجود ندارد. زیرا که امروزه روش هایی برای سفید کردن دندان ها وجود دارد.

بلیچینگ دندان

حتی اگر بهداشت دهان و دندان را به طور منظم رعایت کنید، زرد شدن دندان ها یک فرآیند طبیعی با افزایش سن است. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که مینای دندان نازک‌تر می‌شود و باعث می‌شود عاج زیرین زردرنگ به طور بیشتری قابل مشاهده باشد. اگر دندان های شما لکه دار شده است بلیچینگ دندان‌ها توسط یک دندان‌پزشک راه‌حلی سریع و بسیار مؤثر برای بهبود ظاهر شما شما است. در مقایسه با محصولات سفیدکننده بدون نسخه، بلچینگ دندان‌ها به صورت حرفه‌ای توسط یک دندان‌پزشک، باعث می شود به سرعت به نتایج چشمگیری دست یابید. این روش با روشن کردن مینای دندان و عاج زیرین متناسب با نیازهای فردی شما صورت می گیرد.

چگونه بلیچینگ دندان می تواند سلامت دندان را بهبود بخشد؟

بلیچینگ دندان

بیماری لثه و پوسیدگی دندان مشکلات بسیار رایج دندانی است که میلیون ها نفر را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار می دهد. اکثر محصولات بلیچینگ حاوی کاربامید پراکسید هستند که باکتری های عامل بیماری لثه و پوسیدگی را از بین می برد. هنگامی که بیماران نتایج شگفت‌انگیز را در حین و بعد از بلیچینگ دندان مشاهده می‌کنند، اغلب با مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و شستشوی بیشتر، روال بهداشت دهان و دندان بهتری را انجام می‌دهند که به حفظ فرم دندان‌ها کمک می‌کند. پراکسید هیدروژن موجود در بسیاری از مواد سفید کننده در کشتن باکتری‌ها مؤثر است و برای جلوگیری از حفره‌ها و بیماری‌های لثه بسیار عالی عمل می‌کند. با این حال، بهتر است برای بلیچینگ دندان های خود با دندانپزشک باتجربه مشورت کرده و از روش های سفید کردن دندان در خانه بدون مشورت پزشک خودداری کنید.

مزایای بلیچینگ دندان

  1. لبخند درخشان تر: یک کی از مزایای بلیچینگ دندان ها بصورت حرفه ای این است که بلافاصله لبخندی درخشان تر و جذاب تر به شما هدیه می دهد. یک دندانپزشک یا متخصص بهداشت دندان می تواند لکه های عمیقی را که خمیردندان های سفید کننده نمی توانند آن را از بین ببرند، از بین ببرد.
  1. افزایش عزت نفس: دندان های زرد شده احتمالا باعث می شود از نشان دادن لبخند خود خجالت بکشید. از آنجایی که لبخند زدن باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید، این موضوع می تواند عزت نفس شما را به شدت کاهش دهد. بنابراین، برای بازگرداندن لبخندتان، بلیچینگ دندان ها اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.
  1. سلامت دهان و دندان بهتر: هنگامی که یک متخصص لکه‌های دندانی را حذف می‌کند، سلامت و استحکام دندان‌های شما را تقویت می‌کند، که در واقع احتمال پوسیدگی و بیماری لثه ناشی از تجمع پلاک را کاهش می‌دهد.
  1. بلیچینگ هوم : دندانپزشکان همچنین می توانند به شما کمک کنند تا دندان های خود را در خانه سفید کنید. دندانپزشک ممکن است بتواند قالب های متناسب با دندان شما را در دهانتان ایجاد کند. درنهایت شما می توانید در خانه با اضافه کردن ژل به قالب ها طبق توصیه دندانپزشک ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت در روز به مدت چند هفته این کار را تکرار کنید تا دندانهای شما سفید شود.

  2. بلیچینگ آفیس : درمان سفیدکننده در مطب یا بلیچینگ افیس می تواند مفید باشد زیرا بسیار سریع کار می کند و اثر سفید شدن نیز ممکن است بیشتر طول بکشد. اغلب اوقات ، ممکن است فقط به یک ساعت درمان یا چند بار مراجعه به سفیدی دندان خود نیاز داشته باشید. زیرا غلظت پراکسید هیدروژن در محصولات کاربردی بیشتر از محصولاتی است که در خانه استفاده می کنید.

  1. روند سریع: دندانپزشک یا متخصص بهداشت دندان شما می تواند دندان های شما را در یک جلسه یک ساعته سفید کند.
  1. نتایج طولانی مدت: با پشتوانه یک روال خوب بهداشت دهان و دندان در خانه، نتایج بلیچینگ دندان ماندگارتر است، زیرا مواد سفید کننده موجود در دسترس دندانپزشکان و متخصصان بهداشت دندان، حاوی مواد سفید کننده قوی تری نسبت به آنچه که می توانید بدون نسخه بخرید، است.
  1. درمان ایمن تر: کیت های سفید کننده دندان که از فروشگاه خریداری می شود ممکن است لثه های شما را تحریک کرده و حساسیت دندان ها را افزایش دهد. فرآیند بلیچینگ دندان ها توسط متخصصانی انجام می شود که از دهان شما در برابر آسیب محافظت می کنند.
  1. مشاوره پس از بلیچینگ: دندانپزشک می‌تواند به شما در مورد نحوه سفید و سالم نگه داشتن دندان‌هایتان پس از درمان، (از جمله اینکه کدام غذاها و نوشیدنی‌ها معمولا منجر به لکه‌دار شدن دندان‌ها می‌شوند) راهنمایی دهد.
  1. مزایای مالی در بلندمدت: اگرچه یک جلسه بلیچینگ دندان گران تر از خرید یک محصول سفید کننده بدون نسخه است، اما این می تواند در مقایسه با خرید چندین محصول سفید کننده قبل از دیدن نتیجه، مقرون به صرفه تر باشد.

چرا بلیچینگ دندان بهتر و ایمن تر است؟

بلیچینگ دندان

متخصصان بهداشت می گویند سفید کردن دندان یک روش پزشکی است که باید توسط یک دندانپزشک یا متخصص بهداشت دندان انجام شود. یک دندانپزشک دهان شما را قبل از هر گونه درمان سفید کننده بررسی می کند. این تضمین می کند که هیچ مشکلی وجود ندارد که با فرآیند بلیچینگ بدتر شود. به عنوان مثال، پرکردگی ناموفق یا نمایان شدن ریشه دندان در صورت قرار گرفتن در معرض مواد سفید کننده می تواند مشکلات قابل توجهی ایجاد کند. سفید کردن دندان یک روش درمانی ایمن و مؤثر است که می تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد و نتایج سریعتر و ماندگارتری نسبت به خمیردندان های سفید کننده یا کیت های سفید کننده دندان در داروخانه ها داشته باشد.

 

دیگر خدمات دکتر وحدتی فر

بلیچینگ دندان
خدمات

جراحی لثه

جراحی لثه چیست؟ گاهی اوقات ممکن است برای درمان برخی بیماری ها و شرایط لثه مانند التهاب لثه یا پریودنتیت به جراحی لثه نیاز باشد.

ادامه مطلب »
بلیچینگ دندان
خدمات

درمان ریشه دندان

درمان ریشه دندان درمان ریشه دندان، یک روش دندانپزشکی است که پالپ آسیب دیده یا عفونی دندان را با پر کردن جایگزین می کند. پالپ

ادامه مطلب »
بلیچینگ دندان
خدمات

روکش سرامیکی

روکش سرامیکی چیست؟ روکش دندان روشی فوق العاده برای ترمیم یا بهبود ظاهر دندان های جلویی است. می توان از آنها برای سفید کردن دندان

ادامه مطلب »